Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Lütfen aşağıdaki soruları inceleyin ve cevabınızı bulamıyorsanız, lütfen bize sorunuzu gönderin veya hemen arayın!

Cilt Bakımı Nedir?

Yaşayan bir doku olan derinin doğal dengesinin sağlanması yağ ve su oranlarının korunması gözeneklerin açılması tıkanmasının önüne geçilmesi ölü derinin temizlenmesi cindin tazelenmesi ve yeni derinin oluşmasının sağlanması amacıyla yapılan bir dizi işlemdir.

Göz çevresi neden çabuk kırışır?

Göz çevresi cildin en hassas ve ince derisinini bulunduğu yerdir Bu sebeple göz çevresinin bakımı çok dikkat edilerek yapılmalıdır.

Sivilceleri sıkmak doğru mudur?

Sivilceler kesinlikle sıkılmamalıdır. Açık ve kapalı komoden şeklinde sivilceler bulunmaktadır. Öncelikle sivilce oluşumu engellnmelidir. Sonraki süreçte profesyonel bakımlarla sivilcenin kurutulması ve varsa izlerinin ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır.

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial bir dizi işlemle  ciltin bakımının sağlanmasıdır. Bu işlemler vakum solusyen gözenek temizliği  lifting soğuk pres led terapi  yüksek frekanss  maske gibi işlemlerin uygulanması suretiyle gerçekleştirilen cilt bakım işlemidir.

Hydrafacial Hangi durumlarda kullanılır?

Rutin Cilt Bakımı

Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler

Akne

Güneş hasarı

Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak

İnce çizgiler

Renk düzensizlikleri

Lazer epilasyonun nedir ve faydaları nelerdir?

Lazer epilasyon öncelikle acısız olluşu temiz ve hijyenik olması ve kalıcı olmasından dolayı çok faydalı ve tercih edilen bir yöntemdir.

Lazer epilasyonun sonuçları kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon sonrasında uygulanan lazer türüne göre kalıcılık değişmektedir. IPL lazerlerde 2-3 yıla kadar kalıcılık olurken  Diyot lazerlerde  tamamen kaybolmaktadır. Lakin kişideki hormanal değişikliklerle kılların tekrar çıkması her zaman mümkündür.

Lazer ışını zararlı mıdır?

Lazer aslında belli bir dalga  boylarında boyların saflaştırılmış ışıktır. Lazer radyasyon değildir. Saç kılı inceliğindeki lazer ışığı  kıl kökleri tarafından tutularak  kıl hücrelerinin ölmesine neden olur. Epilasyon Lazer dalga boyu küçük yüzeylere yoğun bir enerji aktarabilir. Bu sebeple  çevre dokulara zarar vermeden hedeflenen alan örneğin kıllar ya da renk hücreleriyok edilir.Bu sebeple hiçbir zararı yoktur.

Soru Sorun!

      Ana SayfaİletişimHemen Arayın