-Hi Fu Cilt Gençleştirme

-hifu -Cilt sıkılaştırma ultraskin Ultra skin

– Ameliyatsız yüz ve  Cilt Gençleştirme

-HIFU tedavisi -(High-intensity focused ultrasound)

-yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason enerjisi

Kayseri Ultraskin Hi Fu Cilt Gençleştirme

Hifu diğer adıyla ultra Skin teknolojisi cildin alt tabakalarına odaklı kulağımızın duymayacağı kadar yüksek dalgalı ses dalgaları göndererek cildin altında bulunan kollajen üretimi arttırılmasını sağlayan ve ciltte sıkılaşma ve gençleşme sağlayan teknolojidir. Bu teknoloji cildin sarkma ve kırışıklık olan her bölgesinde kullanılabilir ve herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle Yüz bölgesinde gıdı bıyık ağız kenarı alın yanak çene hattı dekolte bölgesi , hızlı ve ani kilo vermeye (tüp mide ameliyatları vb.) bağlı oluşan meme, kol ve diz üstü cilt pile/sarkmalarında başta olmak üzere bir çok bölgede kullanılmaktadır. Cerrahi müdahalelerle cilt sıkılaşma işlemleri oldukça maliyetli ve bir çok komplikasyonlara gebe bir operasyon olduğu için hem zaman hem maliyet açısından hem de yan etkisi olmaması hasebiyle çok daha konforlu bir işlemdir.
Cerrahi müdahaleleri bir kenara koyacak olursak şu an için cilt yenileme ve cilt gençleştirme amacına hizmet eden en iyi teknolojidir. Bu teknolojinin temel mantığı cildin üst tabakasına zarar vermeden alt tabakaya kontrollü  ısı hasarları  yani yanıklar oluşturarak bu tabakada  dermis ve  ve bu tabakayı saran faysal tabakada bağ dokusunda kollejen üretimini arttırmak ve iyileşme odakları oluşturur  bu sayede bu sayede  faysal tabakada hem iyileşme hem de gerilme sağlanmakta ve  uygulama yapılan bölgede ciltte sıkılaşma ve gençleşme sağlanmaktadır.
Uygulama süresinden itibaren sıkılaşma hissedilir. uygulamadan sonra 1 aydan itibaren etkiler görünür hale gelir. 3 ay sonra istenilen sonuçlar gözükmeye başlar. Tam sonuç alınması 6 ay sürmektedir. Kollajen üretimini arttırdığı için uygulamanın etkisi uzun yıllar devam etmekle birlikte 1-2 yılda bir yeni uygulama yapılması önerilir.

Ultrason ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?

Uygulma her hangi bir ağrı sızıya neden olmamakla birlikte ağrıya hassas olanlar için anestejik krem sürülebilir . farklı başlıklarla cildin farklı bölgelerine yeteri kadar atış yapılarak sonlandırılır. Her başlığın cildin kalınlığına göre etkisi farklıdır bu sebeple her bölge de farlı başlık kullanılmalıdır.

Ultrason ile cilt gençleştirme kimlere ve hangi bölgelere uygulanır?

Hifu cildinde sarkma kırışıklık elastikiyet kaybı olan herkeste yaptırabilir. Yüzde sarkmaları olanlar çene bölgesinde ya göz kenarlarında alın etrafında gıdı bölgelerinde veya dekolte bölgesinde kırışıklık olan hastalar tarafından kırışıklıkları yok etmek ve cildi daha sıkı ve elastikiyet kazandırmak ve gençleştirmek için uygulanabilir. Her hangi bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte ciltte uygulama yapılacak yerde açık yara bulunmamalıdır. .
kayseri hifu

Hifu Hangi bölgeler de Kullanılabilir ?

Kaz ayakları,
Çene sarkmaları,
Göz kapağı sarkması,
Gıdı sarkması,
Yanaklardaki sarkmalar,
Uyluk içi, kol içi ve göbek gibi ciltteki sarkmalar
Özellikle ağzın etrafında sarkma
Gevşek boyun kıvrımları
İnce çizgiler ve kırışıklıklar

Ultrason ile cilt gençleştirme işlemi ne kadar zaman alır?

Hifu seansı ortalama uygulanacak bölge sayısına göre değişmekle birlikte 1 saat kadar sürmektedir. Hastanın durumuna göre bir ile üç seans arası uygulama önerilmektedir
Uygulama ağrılı mıdır?
Cerrahi müdahalelere göre ya da diğer aletlere göre ağrısı yok denek kadar azdır. Bu da bu operasyon bir diğer avantajları arasındadır. Bununla birlikte iğne batması ya da elektriklenme şeklinde ağrı hissi olmaktadır. Acı eşik değeri düşük olan hastalara bölgesel anesteji cihazı önerilmektedir.
 hifu faydaları

Uygulama sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?

Uygulamanın her hangi bir komplikasyonu ve yan etkisi olmamakla birlikte hasta günlük yaşamına hemen gere dönebilir bazı durumlarda hafif ağrı şişlik ve kızarıklık söz konusu olabilmektedir.

Ultrason ile cilt gençleştirme “Güvenli Bir Yöntem” midir?

Ulturason teknolojisi 50 yıldır kullanılan güvenli hatta gebe hastalarda bile kullanılabilen güvenli bir teknolojidir .

Ultrason ile cilt gençleştirme’ nin sonuçları ne zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulama sonrası ilk andan itibaren etki oluşmaya başlar gözle görülür etki 1 aydan sonra oluşur.Her geçen gün etkisini daha da artmakla birlikte uygulamanın etkisi yaklaşık 6 ay sonra tamamen kendini gösterir.Sonuçlar uzun süre kalıcıdır.
hifu

Focus Ultrason uygulamasının avantajları nelerdir

•Tek seanslık bir uygulamadır.
• Uygulama sonrası yüzde herhangi bir hasar oluşmaz.
• Kişi aynı gün hayatına dönebilir, iyileşme dönemi yoktur.
• Hem yüzdeki sarkmalar toplanır, hem de ciltteki kırışıklıklar azalır.
• İşlem öncesi bir hazırlık ya da sonrası bir bakım gerekmez.
• Her mevsim uygulanabilir
. Herhangi bir invazif cerrahi veya enjeksiyon olmaksızın bir yüz germe başarısı sağlar, ayrıca, bu prosedürün ek bir avantajı, herhangi bir kesi olmamasıdır

    Ana SayfaİletişimHemen Arayın