Lazer Epilasyon Kayseri Epilasyon

Lazer Epilasyon ne demektir? Nasıl çalışır?

Lazer epilasyon lazer epilasyon cihazı ile ciltte bulunan kıl köklerine  belli aralıklarda bulunana dalga boylarıyla  ışın göndererek kul kökleri tarafından bu ışınların tutulması ve daha sonra bu kıl köklerinin  nüfuz ederek tahrip edilmesi sağlar  bu şekilde kalıcı olarak kılların tekrar büyümesine engel olur.Bu şekilde papilla denilen kısmı yok edilir. Bu sebeple lazer epilasyonlarda kalın ve koyu renkli tüylerde yüksek başarı edilmektedir.

Lazer nedir ? Ne işe yarar?

Lazer belli dalga boyunda ışık üreten cihazlar olup Lazer cihazına göre   belli amaçlarda dalga boyunda ışık yayarak istenilen sonucu almak hedeflenir. Lazer Epilasyon cihazlarında ise hedef kıl kökleridir. Bu şekilde yaydıkları yüksek enerjiyle kıllar tahrip edilir.  Burada  kılın yapısında bulunan melanin pigmentinin yapısı bozularak kılların kalıcı olarak büyümesi engellenir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

 • Lazer Epilasyon Çeşitleri
 • Alexandrite Lazer (755 nm) kalın tüylerde etkili bir yöntemdir
 • Ipl Lazer (610 nm)
 • Diode Lazer(810 nm)
 • Nd:YAG Lazer (1064 nm)
 • İğneli Epilasyon

Lazer epilasyonda en çok tercih edilen epilasyon çeşitleri Alexandrite ve Diod lazer tipleridir. Ülkemizde de en çok uygulanan bu tip lazerler dışında (IPL) Yoğun ışık tedavisi, ND Yag lazer ve Ruby Lazer uygulamaları da yapılmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Kalın kıllarda çok iyi sonuç alınabilen bir lazer epilasyon çeşitidir. 755 nanometre dalga boyunda ışınlama yapar. Bu da kıl köklerindeki melanin maddesinin soğurulmasında etkili bir orandır. Alexandrite yönteminde kullanılan soğutmalı sistem sayesinde, uygulama sırasında acı hissi çok az olur ve iz kalma ihtimali de yok denecek azdır. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi istenilen sonucu elde etmek için 5-8 seans arasında uygulanır.

Diode – Diyot Lazer Epilasyonu: Daha derinde bulunan kıl köklerine ulaşmak için dalga boyu Alexandrite’e göre biraz daha fazladır. 810 nanometre dalga boyunda ışınlama yapar. Kalın ve ince tüylerde, açık tenli ve koyu tenli kişilerde etkili olan bir yöntemdir.

Nd: Yag Lazer Epilasyonu: Dalga boyları olarak melanin tarafından en az emilen ışın olduğundan en koyu tenlilere dahi rahatlıkla uygulama yapılır. Bu yöntemde hemoglobin emilimi olduğundan esasen damar tedavilerinde kullanılır. Uygulama ağrılıdır.

Ruby Lazer Epilasyonu: Diğer yöntemlere göre en eski lazer epilasyon yöntemi olduğu söylenebilir. Bu nedenle yaygın olarak kullanılmaz. Bu yöntemin en büyük avantajı, ışınlanan dalga boyunun melanin tarafından en çok tutulan dalga boyu olmasıdır. Ancak bunun ciltte lekelenme gibi dezavantajları vardır. Bu yüzden de artık fazla kullanılmamaktadır.

IPL Epilasyon: Yoğun Işık Teknolojisi ile ışınlama yapar. Aslında lazerden farklı bir ışındır. Her ne kadar lazer epilasyon çeşitleri arasında sayılsa da lazer ışını yaymaz. IPL lazer epilasyon da her hastaya göre ayarlanabilen dalga boylarında ışık ile tedavi gerçekleşir. Lazer epilasyon yöntemlerine göre biraz daha fazla acı hissi oluşabilir.

Ütüleme Epilasyonu (Nedir?): Bu yöntemde Diode lazer sisteminin başlığı ile kontakt (temas) soğutma sisteminin geliştirilmiş bir alt versiyonudur. Orijinal ismiyle In-Motion Lazer yani “ütüleme epilasyon”, daha kısa seans süreleri ve gelişmiş soğutma sistemiyle hasta konforunu artırmaktadır.
Buz Lazer Epilasyon yaptırmak istiyorum, ne yapmalıyım?
Öncelikli olarak Kayseri’de bulunan  merkezimize gelerek  cilt tipinizin kıl durumunuzun tespit ve değerlendirilmesi öncelikle uygun cihazın seçilmesi gerekmektedir. Cihaz seçildikten sonra da uygun parametlerle tedaviye başlanmalıdır. Bu aşamalar sürekli kontrol ve takip edilmedir. Her hastaya her sansta uygulanacak parametreler dahi tedavi süresince değişmektedir. Doğru bilinenin aksine tedaviye başlanmadan tüyler ağda ya da iple  ile alınmamalı uzun da olmamalı kısa olmamalıdır. Lazer ışınlarını emmeli ve kıl kökünü tahrip etmesi sağlanmalıdır. Bu bakımdan önce kişinin ten ve kıl durumu tespit edilmeli sonrasında da uzmanlarımızın yönlendireceği tedaviye geçilmesi ve her aşamanın sürekli aşama aşama takip edilmesi gerekmektedir.

Buz Lazer Epilasyon kimlere ve hangi bölgelere uygulanabilir? Lazer Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Hormonal olarak bir hastalığı olmayan 12 yaş ve üzeri kişilerin lazer yaptırmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Lazer epilasyon vücuttaki tüm bölgeler için uygulanabilir.Bununla birlikte  lazer uygulamasında en iyi sonuç alınan kişiler açık tenli ve  koyu kıla sahip olan kişilerdir. Koyu tenli kişilerde başarı şansı azalmakla birlikte Bronz kişilere lazer epilasyon önerilmez. Koyu tenli kişilerde istenilen sonucun alınması zaman alabilir. Bacak kol sırt ense bıyık ayak kalça genital bölge koltuk altı gibi tüm bölgelere uygulama yapılabilir.

Lazer epilasyon uygulaması öncesi  kılların 3-4 hafta uzaması gerekme  bu süreden önce ağda vs iple kılların alınmamış olması gerekmektedir. Tüyler aşırı uzun olması durumunda ise enerji kaybını önlemek adına kısaltılır sonrasında seansa girilir. Lazer epilasyonu sonrası  1-3 hafta içerisinde dökülür ve ciltten uzaklaşırlar

Buz Lazer epilasyon kaç seans uygulama gerektirir ?

Kılların renklerinde, kalınlıklarında, derinliklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir. Bu nedenle kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir. Ortalama olarak vücut için 3-8 seans yeterli iken, yüz için 8-10 seansta azalma sağlansa da kıllanma devam ettiği sürece lazere gereksinim de devam eder. Kıl rengi, kıl kalınlığı, deri rengi, uygun dozun ayarlanması edilebilmesi, kıl derinliği, uygulama bölgesi ve kişinin hormonal yapısı seans sayısını ve başarı oranını etkiler.

Buz Lazer Epilasyon seans aralıkları ne kadardır?

Kişilere uygulanacak lazer epilasyon seans sayıları ve seans aralıkları kişilere ve cilt tiplerine göre değişmektedir. Yüz bölgesinde  ortalama 4-8 hasta göre kıllarında 4-12 hafta arasında  aralıklarla kişiye özgü  aralıklarla seans yapılması önerilir. Seans aralarının kısalmasının seansa olumlu etkisi olmadığı gibi gereksiz   zaman ve maddi kayıptır. Hasta üzerine olumlu sonuç alınmamasından dolayı psikolojik olarak kötü etkiler o yüzden seans aralarını iyi takip edilmeli Kıllardan kalıcı azalma sağlamak için kişini durumuna göre 4-12 seans yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda kılların uyku moduna geçmesi söz konusu olabilmekte bu durumlarda seans aralıklarını uzatmak daha etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır . Gelen danışanlarımıza özellikle kıl durumuna göre  kılların tekrar çıkması gerektiği için o süre zarfında tekrar çıkma aşamasında tekrar seansa alınmaktadır.Bu bakımdan aynı hastada bile farklı seans uygulamaları bulunmaktadır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Yeni bir teknoloji olan Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli in-Motion™ tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır.

En önemli özelliği ise küçük açık renkli ayva tüyü denilen dirençli kıllar üzerinde  çok etkili olmasıdır.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer

Buz Lazer uygulama esnasında cildi uzun süre etkili biçimde serinleten ICE™ Teknolojisine sahiptir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır. Epilasyon uygulaması esnasında cilde soğutucu jel sürülür. Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi hasta konforunu arttırarak uygulamaları hiç olmadığı kadar konforlu ve zevkli bir hale getirir, yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık ve leke oluşma riskini ortadan kaldırır.
Genel anlamda yanma ve acı hissi olmasa da kemiğe yakın bölgelerde  hafif yanma hissi oluşabilmektedir. Bu yanma hissi kalıcı ve rahatsız edici düzeyde değildir. Temas edilen bölgelerde masaj yapıyormuş hissi veren ütüleme sitemi sayesinde bu teknoloji ile konforlu ve hızlı bir seans yapma imkanı söz konusu olur

Ağrısız / Konforlu Buz  Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyonda başlık cildi ütüler gibi sürekli hareket halindedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır. Buz Başlık cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer™ seansları ağrısız olması ve ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda gerçekleşir

Buz Lazer Epilasyon Hızlı

Buz Lazer™ seans sürelerini yarı yarıya kısaltan geniş boyutlu tedavi başlığına sahiptir. 2X1 cm tarama alanına sahip tedavi başlığı ve saniyede 10 atış yapan teknolojisi ile günümüzün mümkün olan en hızlı epilasyonu Buz Lazer™ ile gerçekleşir. Yaklaşık 35 dakika tüm vücut epilasyonu için yeterlidir.

Buz Epilasyon Lazer yüze uygulanabilir mi?

Aslında düşünüldüğünde insan vücudunda en hızlı uzayan tüyler yüzümüzde bulunmaktadır. Özellikle kadınlar için dert haline gelebilen bıyık ve sakal uzaması görsel bir problem oluşturmaktadır. Hormonal yönden narin bir yapısı olan yüz bölgesinde, kıllar daha derin köklere sahip olmaktadır. Uygun bir epilasyon yöntemi seçilmelidir ki başarısız bir sonuç ortaya çıkmasın ve kıl kökleri yeniden uyanmasına engel olmaktadır.
Facial Tip / Yüz Ucu sayesinde Buz Lazer kaş arası, kulak içi ve burun içi gibi ulaşılması zor alanlar için özel bir ucu sahiptir. Yüz bölgesinde kullanılan bu uç, erişilmesi güç alanların tedavisine olanak tanır.

Tüm Cilt ve Kıl Tiplerinde Uygulama

Buz Lazer epilasyon sisteminin kullandığı Diode dalga boyu orta derecede melanin emilimine sahiptir. Bu orta emilim seviyesi, gelişmiş kontak soğutma sistemi, patentli ICE™ Teknolojisi (buz başlık) ve patentli in-Motion™ (ütüleme tekniği) tekniği bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmesini sağlar.

En çabuk uzayan kıllar yüz bölgesindedir, özellikle bıyık ve sakal uzaması birçok kadının görsel sorunlarından bir tanesidir. Yüz bölgesi hormonal olarak da hassastır ve yüzdeki kıllar genellikle çok derin köklere sahiptir. Yüz bölgesine uygun epilasyon seçilmezse muhtemelen kıl kökleri yeniden uyanacaktır ve epilasyon işlemi başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Yüzdeki tüylerden kurtulmak isterken, hem başarısızlıkla hem de daha çok kıl artışıyla uğraşmak istemeyenler için en uygun yöntem Buz Epilasyondur.

Buz epilasyon ciltteki en açık ve en güçsüz tüylerde bile etkili olduğundan yüz bölgesinde başarılı sonuçlar verir. Ayrıca acı minimize durumdadır ve konforludur. Buz epilasyon, doğru işlemle ve güvenilir kişiler tarafından yapıldığında yüz kıllarından kurtulmayı sağlayacaktır. Bu sebeple de gayet hijyenik ve konforlu uygulama sağlanır.

Buz Lazer Epilasyonun avantajları

 • Her kıl rengi ve cilt tipinde etki göstermektedir.
 • Yaz, kış demeden her mevsim uygulanabilir.
 • Seans süresini yarıya indirmesi ile hızlı ve konforlu bir metottur. Tüm vücuda uygulanma süresi yaklaşık 35 dakika kadardır.
 • Minimum acı ve zor kıl kökleri ile olan başarılı mücadelesi sayesinde erkek hastaların en çok tercih ettiği lazer epilasyon şeklidir.
 • FDA onaylıdır.
 • 4-6 seans gibi kısa bir sürede sonuç vermektedir.
 • Güvenli bir yöntemdir ve ciltte herhangi bir kızarıklık ya da tahrişe asla yol açmaz.
 • Yan etki riski çok düşüktür.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?/ 4 Mevsim Epilasyon

Buz Epilasyon acısızdır ve işlemlerde cilt tahrişi söz konusu değildir. Uygulama esnasında, deriye düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı olmaz. En konforlu epilasyon yöntemi olan buz epilasyonu; hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca beyaz tenli ya da bronz fark etmez, buz epilasyon sonrası güneşlenecek kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir krem kullanmalıdır. Buz epilasyon sonrası krem kullanmak ekstra bir güvenlik sağlar. Zaten normal şartlarda da cilt sağlığı için güneşe çıkarken mutlaka koruyucu bir ürün kullanılması tavsiye edilmektedir.

Erkekler de Buz Başlık Lazer Epilasyon Kullanabilir mi

İster sağlık(kıl dönmesi vb.) ister estetik sebeplerden olsun erkekler son yıllarda, kadınlardan daha çok epilasyona yönelmiş durumdalar. Buz epilasyon erkekler için de son derece uygun bir yöntemdir, çünkü acı hissiyatı minimuma indirgenmiş durumdadır. Erkeklerin kıllarından kurtulabileceği en acısız yöntemlerden birisi elbette son teknoloji Buz başlık lazer  Epilasyondur. Kıl yoğunluğu ya da ten rengi fark etmeksizin her erkek buz epilasyon yaptırabilir.

Kayseri’deki  güzellik merkezimizde erkeklere yönelik  buz başlık lazer uygulamamız da bulunmaktadır.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Buz Epilasyonun bir sağlık sorununa yol açabileceği kanıtlanmamıştır. Zaten çok düşük seviyelerde ve sık tekrarla uygulanan işlemler, cildi bile en az seviyede tahriş ediyorken, iç organlara ulaşıp herhangi bir sağlık sorunu yaratması muhtemel olamaz. Normal şartlarda uygulanan diğer epilasyon yöntemlerinde; ciltte tahriş ve kızarıklık görülüyordu. Ancak Buz Epilasyonun soğutucu özelliği sayesinde bu rahatsızlıkları yaşamazsınız.

Hassas ciltli kişilerde ise sadece hafif tahriş olabilir. Ancak o da birkaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. Epilasyon yapılacak bölgede yara veya başka bir sağlık problemi varsa, vazgeçilmelidir. Ayrıca ne olursa olsun buz epilasyon yapılan bölgeyi seansın hemen ardından direk güneşe maruz bırakmak da yararlı olmayacaktır. Buz epilasyon sonrasında 4-5 saat boyunca duş almamalısınız. Bu etkiler haricinde Buz Epilasyonun hiçbir sağlık zararı yoktur.

Kalıcılığı ne kadar sürer?

Uzman ellerde, kaliteli ve doğru bir yöntemle uygulanan tedavi sonrası tüylerinizin geri gelmesi gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Ancak vücudunuzda ortaya çıkabilecek bir hormon bozukluğunda ya da bir hastalık durumunda, hepsi olmasa da tüylerin bir kısmının tekrar çıktığı gözlemlenebilir. Bu oran % 1lik bir duruma dâhildir.

Buz Epilasyon Kansere Yol Açar mı?

Buz Epilasyon ışınları, cildin sadece üst tabakasını ve en fazla deri altındaki kıl köklerini etkilemek için uygulanmaktadır. Kanser yapabilmek için derinin çok altına, iç organlara etki etmesi gerekir. Ayrıca korkulan bu radyasyon ışınları, hastanelerde de düşük oranlarda çeşitli görüntüleme yöntemlerinde kullanılmaktadır. Örneğin, röntgen, tomografi ve MR makineleri de az miktarda x ışını salınımı gerçekleştirir. Hamilelik haricinde, düzenli maruz kalınmadığı takdirde asla kanser yapma riski olmayan buz epilasyonunu, aynı bu görüntüleme yöntemleri gibi düşünebilirsiniz. 6 seans boyunca cilde uygulanan Buz Epilasyon kansere yol açmaz. Kanser olmanız için bu tarz ışınlara uzun süreler ve yüksek derecelerde maruz kalmanız gerekmektedir. Güvenle Buz Epilasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca doğurganlık için de herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Buz Lazer Epilasyonda hangi cihazın kullanılacağına nasıl karar verilir?

Müşterilerimiz hangi tip lazer epilasyon cihazını seçeceği öncelikle uzmanlarımızca cilt tipinin ve kıl tipinin tespit edilmesi sonrasında karar verilmelidir. Bu bakımdan her hastaya özgü lazer epilasyon tedavisi sunulmalıdır. Her şeyden önce bir hastaya şu lazer uygundur diye bir kanı söz konusu olamaz.Derinin renginden  kılın rengine ve kalınlığına göre değişmektedir. Örneğin  Beyaz tenli ve siyah kıl olan kişilerde alexandrate  lazer  etkili olurken kıl renginin kumrallaştıkça  alexandrate lazer etkisini yitirmekte bu tip kişilerde daha çok diyot ya da buz başlık lazer etkili olmaktadır. Bu bakımdan merkezde tüm çeşit cihazdan olması kişilere uygun çözümlerin sunulması açısından önemlidir. Ayrıca hangi tedaviye başlanacağı uzman estetisyenler tarafından kişinin analiz edilmesi sonucu karar verilmelidir.Cilt tipi koyulaştıkça lazerin kılla birlikte derini altındaki deriye de zarar verme  olasılığı artacaktır bu yüzden tedaviye başlarken önemle üzerinde durulmalı mutlaka uzmanlarca kontrol edilmelidir.

Kayseri’deki merkezimize gelen danışanlarımız öncelikle  Cilt ve kıl analizi yapılıp sonrasında kişiye özgü lazer çözümlerini sunmaktayız o yüzden her danışana ve kişiye özgü tedavi yöntemi seçilmektedir.

Lazer Epilasyonda sadece doğru cihaz yeterli midir?

Kişilere yönelik doğru cihazların kullanılması mutlaka doğru sonuç alınacağı anlamına gelmez. Özellikle cihaz seçiminden sonra   lazere cihazının o kişiye özgü dalga boyunun ve cihaz parametlerinin ayarlanması gerekmektedir.  Çünkü her ten aynı renkte olmadığı gibi kişiye özgü kıl yoğunlu ve rengi de değişmektedir. Bu bakımdan sadece cihaz değil seçilen cihazın kişiye özgü parametleri de ayarlanmalı ona göre belirlenmelidir.Diğer türlü sonuç alınamayacağı aşırı jule değerleriyle atış yapıldığında hastanın derinin yanması tahriş olması hatta ciddi derecede yanıklarla karşılaşması söz konusu olacaktır. O sebeple bu işlemlerin mutlaka uzman kişilerce ve onayla cihazlarla yapılması gerekmektedir.
Buz Lazer Epilasyon tedavisi sonrası iz kalır mı?

Lazer tedavisi sonrasında kızarıklık kaşıntı gibi kısa süreli  durumlar olabilir lakin bu durumlar 1-2 gün içerinde geçer. Cilt  rengi koyulaştıkça hastalarda yüksel jule değeriyle atış yapıldığından  kızarıklık ve yanma ihtimalleri de artmaktadır. Ehil olmayan kişilerce yapılan uygulamalar sonrasında ciddi yanık vakıalarıyla karşılaşılabilmektedir. Bu şekilde ciltte leke oluşumları da mümkündür ama bu leke ve izler 1-6 ay içerinde geçmektedir. Ciddi bir komplikasyon görülmesi durumunda estetisten görüşülmesi ve çözülememesi halinde doktorla görüşülmesi  gerekmektedir. Diyot lazer ve Nd -yağ lazerde  yanık ve tahriş hiç yok denecek kadar azdır.

Buz Lazer Epilasyon güvenli midir?

Lazer epilasyon yukarıda da bahsettiğimiz gibi  uzman ve ehil kişiler tarafından yapıldığı takdirde hiç bir yan etkisi olmayan kişileri istediği tüysüz ve kılsız tene kavuşturan bir uygulamadır. Önemli olan ehil ve uzman kişiler tarafından uygulamanın yapılması ve uygun cihazlarla uygun parametrelerle  tedavinin devam ettirilmesidir. Lazerin vücutta şu ana kadar tespit edilmiş olumsuz ya da kanserojen etkisi tespit edilmemiştir. Bu bakımdan tamamen güvenli bir uygulama olup FDA tarafından da güvenilirliği tescil edilmiştir.Buz başlıkta kullanılan cihazlara dikkat edilmeli özellikle Kayseri’de bulunan güzellik merkezimiz de hem son teknoloji hem de fda onaylı cihazlarımızla danışanlarımıza hizmet vermekteyiz.
Kayseri Buz Lazer Epilasyon fiyatları nasıldır ? Lazer epilasyon pahalımıdır? Kayseri Lazer Epilasyon fiyatları ne kadar?

Lima estetik olarak   müşterilerimizden tarafımıza gelen en çok sorulardan biri de lazer epilasyon ücretinin ne olduğu ödeme imkanın ve seçeneklerin ne olduğudur. Burada öncelikle kişinin ön muayene edilmesi sonraki sürece  uygun lazer tipi ve  seansın belirlenmesi ve bölge sayısının belirlenmesidir. Kayseri’deki merkezimizde bulunan uzmanlarımızla en iyi cihaz ve tedavi süreciyle  önemli olan  istenilen sonuca ulaşmaktır. Bu bakımdan ucuz merdiven altı ekipman ve yetkisiz kişilerle yapılan uygulamalar  yapıldığı takdirde istenilmeyen sonuçlarla karşılaşılması ve  ciltlerinde lekelenmelerle karışılması muhtemeldir. Bu sebeple ucuz merdiven altı diye tabir edilen yetkisiz  ve bakımsız cihaz ve ehil olmayan kişilerce  uygulama yapılmasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde  kıl ve tüylerden kurtulmanın aksine artma hatta bununla birlikte hatalı tedavi sonucu ciltte yanma iz ve tahrişlerle karşılaşılabilir. Ve hatta kalıcı iz ve leke oluşumları söz konusu olabilir.

Bu bakımdan  lazer tedavisi seçerken ilk  kriterin uzman kadro ve  son teknoloji cihazlarla  hizmet alınmasıdır. Bu nedenle mutlaka bütün misafirlerimize uygulama öncesi, uzmanlarımız tarafından ön muayenesi yapılması ve  uzmanlarımızın kararı ve yönlendirmesi uygun uygulama yapılmalıdır.

  Ana SayfaİletişimHemen Arayın