Diode Lazer Epilasyon

Kayseride diot lazer uygulayan merkezimizde neden özellikle  diot lazer uygulandığının diyot lazerin avantajlarını, kullanımına ve etkisine dair yazıyı kaleme aldık .

Diode Lazer

Diode lazerler 810 nm dalga boyundaki lazerlere verilen genel addır. Farklı markada ve farklı ülke kaynaklı diode lazerler Türkiye’de kullanılmaktadır. Diode lazerler alexandrite lazerden farklı teknolojik özelliklere sahiptir.İki lazerde epilasyonda kullanılsa da birbirlerinden önemli farklar gösterirler. Diode lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu nedenle derin yerleşim gösteren kıllarda daha etkin tedavi sağlarlar.

Diode lazerlerin yüz, sırt, kol bölgesinde en etkili lazerlerdir. Bu nedenle bir lazer kliniğinde mutlaka bulunmalıdır.

Diode lazerlerin bir önemli avantajı da tüm cilt tiplerinde kullanılabilmesidir.

Yani sonuç olarak diode lazerler 810 nanometre dalga boyunda atış yapan epilasyon lazeridir. Son zamanlarda diode lazerlerin ütüleme sistemleri ve buz başlık sitemeleri çıkmış durumdadır.  Bu sebeple uygulanacak bölge ve seanslar  çok sızlı bir şekilde   bitmekte  konforlu az acılı ve daha iyi sonuç vermektedirler.

Kayseri Diode Lazer Uygulamamızın  Avantajları

 • Deride leke kalma ihtimali azdır.
 • Koyu renk ciltlerde dahil olmak üzere diode lazerler tüm cilt tiplerinde epilasyon yapılabilen lazerlerdendir.
 • Kontakt ya da hava soğutmalı tipleri vardır.
 • Dalga boyu deride alexandrite ve ruby lazerlere göre daha derine ulaşabilir.
 • Pulse süresi cihazın teknik özelliklerinden dolayı uzundur ve esmer tenlilerde kullanılabilir.
 • Pulse süresinin uzun olması ince kıllarda etkinliği azaltabilir. Bu nedenle pulse süreleri ayarlanabilen diode cihazları da üretilmiştir. Bu tip fonksiyonu bulunan diode lazerler ince tüylede etkili olabilen önemli lazerlerdendir.
 • Derin ve kalın kıllarda etkinliği daha fazladır. Bu özellikleri nedeniyle erkek sırtı, kadın ve erkek kol ve yüzünde en başarılı lazerlerdir.
 • Koyu tenliler için ideal bir yöntem.
 • Esmer tenli bir bayansanız, kıllarınız da daha koyu ve kalınsa, diyot çok başarılı bir yöntemdir.
 • Hızlıdır.
 • Uygulama alanları fazladır.
 • Yanık oluşturmaz.
 • Çok fazla ışığa maruz kalınmaz.
 • Rahat  ve konforlu bir yöntemdir.

Diode lazer lazer epilasyon uygulamalarının çok daha farklı bir boyuta geçmesine neden olmuştur. Üstelik yaz dönemlerinde de korkusuzca epilasyon yapabilmemizi sağlan bu harika uygulama sayesinde, yaz, kış fark etmeden dilediğiniz zaman lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyonun soğutma sistemi diğer eski cihazlara oranla çok daha fazla soğutma gerçekleştirmektedir. -3 dereceye kadar soğutma sağlayan buz lazer epilasyon uygulaması, cihazın başlığının işlem sırasında buz tutacak kadar soğumasını sağlar ve bu sayede de işlemde hastalar asla herhangi bir acı hissetmezler. Uygulama tüm vücut için yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede sona ererken, bölgesel uygulamalarda bu süre oldukça kısalmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ince tüylerin ve açık renkli tüylerin bile alınabilmesini sağlayan bu harika sistem, acısız bir şekilde dilediğiniz bölgenize epilasyon yapılabilmesine yardımcı olmaktadır. Dört mevsim uygulanabilir oluşu ve medikal CE ve FDA sertifikası bulunan Buz Lazer, her türlü cilt ve kıl tipi için kullanılabilmektedir.

Özellikle de erkeklerin acı eşiklerinin bayanlara oranla daha düşük olduğunu düşünürsek, Buz Lazer Epilasyon cihazının erkekler için oldukça uygun olduğunu söyleyebilir. Kıl yapıları nedeni ile normal cihazlarda daha çok acı hissedebilecekken, bu muhteşem teknoloji sayesinde sıfır acı ile tüm vücut kıllarından ve tüylerinden kolay bir şekilde kurtulabilmektedirler. Kısacası siz siz olun eğer tüylerinizden rahatsızsanız ve acı çekmeden bu tüylerden kurtulmak istiyorsanız mutlaka diode lazer cihazını  denemelisiniz.

alexandrite  lazer epilasyon diode lazere göre daha acılı bir yöntem olmakla  ve ten ten renginin koyu olmaması gerekiyor ve tüyler 1-2 haftada falan dökülüyor.
diode lazer ise acısız ama tüyler 20-30 gün arasında dökülüyor.  Diode lazer epilasyon için ten renginin önemi yok.

Yukarıda buz lazerden bahsetmişken, konumuz değil ama, buz lazer mi alexandrite mi iyi, merak edenler olabilir diye düşündüm; isteyenler, ilgili makalemizden bilgi sahibi olabilirler.

Kayseri Diode lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Diode lazer epilasyon nasıl yapılır, bu konuya da kısaca değinmek gerekirse Lazer epilasyon konusunda deneyimli olanlar bileceklerdir, epilasyon öncesi ağda, tüy dökünü kremler kullanılmamaktadır. Yalnızca, uygulama yaptıracağımız bölgeyi bir gün önceden jiletlenmeli. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için Lazer Uygulamasından Önce Jilet Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.
Bölgeye soğutucu ve koruyucu bir jel sürülür ve uygulamaya başlanır.
Seans süresi uygulama yaptıracağımız bölgeye göre değişecektir.

Diode lazer sonrası kıllar ne zaman dökülür,

Bu başlık altında ona da değinmek istiyorum. Tüm lazerli epilasyon yöntemlerinde uygulamadan sonra 2 hafta içinde kılların tamamen dökülmesi gerekir. Eğer sizde dökülmeler başlamadıysa, merkezinizle mutlaka görüşmenizi öneririm.

Kayseri Buz Lazer Diode Lazer  Epilasyon fiyatları nasıldır ? Lazer epilasyon pahalımıdır? Kayseri Lazer Epilasyon fiyatları ne kadar?

Gerçek anlamda Kayseri’de Diode Lazer uygulaması yapan nadir yerlerden biri de bizim merkezimizdir. Hastanın muayene edilmesine müteakip hangi lazer cihazının kullanılacağına karar verilip o şekilde uygulamaya geçilmektedir. diodel lazer uygulaması diğer lazer uygulamalarından daha pahalı ve etiki bir yöntemdir. Daha konforlu ve daha hızlı olmakla acılı olmayan bir yöntemdir.

Lima estetik olarak   müşterilerimizden tarafımıza gelen en çok sorulardan biri de lazer epilasyon ücretinin ne olduğu ödeme imkanın ve seçeneklerin ne olduğudur. Burada öncelikle kişinin ön muayene edilmesi sonraki sürece  uygun lazer tipi ve  seansın belirlenmesi ve bölge sayısının belirlenmesidir. Kayseri’deki merkezimizde bulunan uzmanlarımızla en iyi cihaz ve tedavi süreciyle  önemli olan  istenilen sonuca ulaşmaktır. Bu bakımdan ucuz merdiven altı ekipman ve yetkisiz kişilerle yapılan uygulamalar  yapıldığı takdirde istenilmeyen sonuçlarla karşılaşılması ve  ciltlerinde lekelenmelerle karışılması muhtemeldir. Bu sebeple ucuz merdiven altı diye tabir edilen yetkisiz  ve bakımsız cihaz ve ehil olmayan kişilerce  uygulama yapılmasından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde  kıl ve tüylerden kurtulmanın aksine artma hatta bununla birlikte hatalı tedavi sonucu ciltte yanma iz ve tahrişlerle karşılaşılabilir. Ve hatta kalıcı iz ve leke oluşumları söz konusu olabilir.

Bu bakımdan  lazer tedavisi seçerken ilk  kriterin uzman kadro ve  son teknoloji cihazlarla  hizmet alınmasıdır. Bu nedenle mutlaka bütün misafirlerimize uygulama öncesi, uzmanlarımız tarafından ön muayenesi yapılması ve  uzmanlarımızın kararı ve yönlendirmesi uygun uygulama yapılmalıdır.

  Ana SayfaİletişimHemen Arayın